Hayat Irmağının Kıyısında 2015
[rev_slider slider1]

Tanıtım

Dokuz öyküden oluşan Hayat Irmağının Kıyısında yazarın ilk kitabı. Yazma dışında görsel sanatlarla da ilgilenen yazar kitabın kapak tasarımı da kendisi yapmıştır. Ayrıca yazar her öyküsünü o öyküye özel bir illüstrasyonla başlatmıştır. Yaşadıkları olaylar sonrasında hayatlarında köklü değişiklikler yaşayan, farkındalıkları artan insanların hikâyeleri okumak için Hayat Irmağının Kıyısında’yı edininiz.

Tadımlık

Kabir topragını atmak için seçtigi yataklarına prangaladılar ayaklarını, basladılar semazen gibi askla dönmeye, durmaksızın. Istikrarla döndüler, kendi dönüsümlerine. Yerdeki sürgünlügün bitip, özgürlüge kanat çırpacagı yarınlarının askıyla döndüler, koparmadan çıktıgı yolculukta hayatını dokudugu ipi. Dıstan basladılar örmeye, zindanının duvarlarını, kestiler iliskilerini her seyle, sonsuzlugu çizdiler kafalarıyla. Döndüler, döndüler, durmaksızın döndüler. Doladılar beyaz ipegi sırtlarına, kefenini sırtında tasıyan Mekke’deki Müslümanlar gibi.

Başkasının gözünden

“Diydem Deniz Koç, öykülerinde kurmaca gerçekligin olanaklarını basarıyla kullanıyor, özenle yarattıgı öykü atmosferi ve zengin betimlemelerle olusturdugu anlatım diliyle, bizlere yasamın farklı yüzlerini, farklı yolculuklarını gösteriyor. Hayat Irmagının Kıyısında’da yer alan öyküleri beğeniyle okuyacagınıza, yazarın duyarlı yaklasımını seveceğinize inanıyorum.”
Jale Sancak